Mainway Arena-Pad A, Venues (Burlington Girls Hockey Club)

PrintVenue Calendar
<< PrevFebruary, 2020Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Jan 19Jan 20Jan 21Jan 22Jan 23Jan 24Jan 25
2019-2020
Rep
PeeWee (U13) BB (Josh Flippance)
11:00 AM
vs. Rep - PeeWee (U13) AA (Vanessa Dupuis)
2019-2020
Rep
Intermediate AA (Kevin Greco)
W (3-1)
12:00 PM
vs. Southwest Wildcats
2019-2020
Rep
Atom (U11) A (Michael Burton)
5:00 PM-6:00 PM
Practice
2019-2020
Rep
Novice (U9) B
5:00 PM-6:00 PM
Practice
2019-2020
Rep
Atom (U11) A (Michael Burton)
W (2-0)
6:00 PM
vs. Stoney Creek Sabres
2019-2020
Rep
Atom (U11) BB (Craig Valiquette)
7:00 PM-8:00 PM
Practice
2019-2020
Rep
Bantam (U15) BB (John Brown)
8:00 PM-9:00 PM
Practice
2019-2020
Rep
PeeWee (U13) A (Marty Savoy)
5:00 PM-6:00 PM
Practice
2019-2020
Rep
Midget (U18) A (Stephen Day)
6:00 PM-7:30 PM
Practice
2019-2020
Rep
Intermediate AA (Kevin Greco)
7:30 PM-9:00 PM
Practice
2019-2020
ATO
Atom (U11) House 5 - Red & Atom (U11) House 6 - Purple
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
2019-2020
ATO
Atom (U11) House 1 - Orange & Atom (U11) House 2 - Silver
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Rep
Atom (U11) A (Michael Burton)
W (3-1)
4:00 PM
vs. Buffalo Bisons
2019-2020
Rep
Atom (U11) BB (Craig Valiquette)
W (1-0)
5:00 PM
vs. Haldimand River Cats
2019-2020
Rep
Atom (U11) AA (Chris Douridas)
W (4-1)
6:00 PM
vs. Brampton Canadettes
2019-2020
Rep
PeeWee (U13) A (Marty Savoy)
W (4-0)
7:00 PM
vs. Etobicoke Dolphins
2019-2020
MID
Midget (U18) House 3 - Orange
(2-2)
8:00 PM
vs. MID - Midget (U18) House 5 - Purple
Jan 26Jan 27Jan 28Jan 29Jan 30Jan 3101
2019-2020
Rep
Bantam (U15) A (Dave Lafleur)
11:00 AM-12:00 PM
Practice
2019-2020
Rep
Intermediate AA (Kevin Greco)
12:00 PM-1:00 PM
PEP
2019-2020
Rep
Intermediate AA (Kevin Greco)
12:00 PM-2:00 PM
Practice
2019-2020
Rep
Atom (U11) BB (Craig Valiquette)
5:00 PM-6:00 PM
Practice
2019-2020
Rep
PeeWee (U13) BB (Josh Flippance)
5:00 PM-6:00 PM
Practice
2019-2020
Rep
Atom (U11) BB (Craig Valiquette)
6:00 PM-7:00 PM
Practice
2019-2020
Rep
Atom (U11) AA (Chris Douridas)
L (0-3)
7:00 PM
vs. North Halton Twisters
2019-2020
Rep
Bantam (U15) BB (John Brown)
8:00 PM-9:00 PM
Practice
2019-2020
Rep
Novice (U9) B
5:00 PM-6:00 PM
Practice
2019-2020
Rep
Midget (U18) AA (Dana Weistra)
6:00 PM-7:30 PM
Practice
2019-2020
Rep
Intermediate AA (Kevin Greco)
7:30 PM-9:00 PM
Practice
2019-2020
ATO
Atom (U11) House 3 - Yellow & Atom (U11) House 4 - White
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
2019-2020
ATO
Atom (U11) House 5 - Red & Atom (U11) House 6 - Purple
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Rep
Intermediate AA (Kevin Greco)
4:00 PM-6:00 PM
Practice
2019-2020
Rep
Novice (U9) B
6:00 PM-7:00 PM
LLFHL Game Ice
02030405060708
2019-2020
Rep
Intermediate AA (Kevin Greco)
L (1-2)
12:00 PM
vs. London Devilettes
2019-2020
Rep
Atom (U11) AA (Chris Douridas)
5:00 PM-6:00 PM
Practice
2019-2020
Rep
Novice (U9) B
5:00 PM-6:00 PM
Practice
2019-2020
Rep
Atom (U11) AA (Chris Douridas)
6:00 PM-7:00 PM
Practice
2019-2020
Rep
Atom (U11) A (Michael Burton)
7:00 PM-8:00 PM
Practice
2019-2020
Rep
Bantam (U15) BB (John Brown)
8:00 PM-9:00 PM
Practice
2019-2020
Rep
Atom (U11) BB (Craig Valiquette)
5:00 PM-6:00 PM
Practice
2019-2020
Rep
PeeWee (U13) AA (Vanessa Dupuis)
6:00 PM-7:00 PM
Practice
2019-2020
Rep
Midget (U18) AA (Dana Weistra)
7:00 PM-8:00 PM
Practice
2019-2020
Rep
Intermediate AA (Kevin Greco)
8:00 PM-9:00 PM
Practice
2019-2020
ATO
Atom (U11) House 1 - Orange
5:00 PM-6:00 PM
Practice
2019-2020
ATO
Atom (U11) House 3 - Yellow & Atom (U11) House 4 - White
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Rep
Bantam (U15) BB (John Brown)
5:00 PM-6:30 PM
Practice
2019-2020
Rep
Midget (U18) AA (Dana Weistra)
6:30 PM-8:00 PM
Practice
2019-2020
Rep
Intermediate AA (Kevin Greco)
W (3-2)
8:00 PM
vs. Kingston Ice Wolves
09101112131415
2019-2020
Rep
Atom (U11) A (Michael Burton)
L (1-3)
11:00 AM
vs. Etobicoke Dolphins
[LLR1G2]
2019-2020
Rep
Intermediate AA (Kevin Greco)
W (3-2)
12:00 PM
vs. Brampton Canadettes
2019-2020
Rep
Atom (U11) A (Michael Burton)
5:00 PM-6:00 PM
REP Development
2019-2020
Rep
Novice (U9) B
5:00 PM-6:00 PM
Practice
2019-2020
Rep
Atom (U11) A (Michael Burton)
6:00 PM-7:00 PM
Practice
2019-2020
Rep
Atom (U11) BB (Craig Valiquette)
L (1-3)
7:00 PM
vs. Grand River Mustangs
[LLR1G2]
2019-2020
Rep
Bantam (U15) BB (John Brown)
8:00 PM-9:00 PM
Practice
2019-2020
Rep
PeeWee (U13) BB (Josh Flippance)
5:00 PM-6:00 PM
Practice
2019-2020
Rep
Intermediate AA (Kevin Greco)
6:00 PM-7:30 PM
Practice
2019-2020
Rep
Midget (U18) AA (Dana Weistra)
7:30 PM
vs. Mississauga Hurricanes
[LLR1G2]
2019-2020
ATO
Atom (U11) House 5 - Red & Atom (U11) House 6 - Purple
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
2019-2020
ATO
Atom (U11) House 1 - Orange & Atom (U11) House 2 - Silver
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Rep
Intermediate AA (Kevin Greco)
4:00 PM-6:00 PM
Practice
2019-2020
Rep
Novice (U9) B
L (1-4)
6:00 PM
vs. Stoney Creek Sabres
2019-2020
Rep
Atom (U11) BB (Craig Valiquette)
W (4-2)
7:00 PM
vs. Mississauga Hurricanes
[OWMissHOME]
2019-2020
Rep
Bantam (U15) BB (John Brown)
T (0-0)
8:00 PM
vs. Mississauga Hurricanes
[OWMiss5868HOME]
16171819202122
2019-2020
Rep
PeeWee (U13) A (Marty Savoy)
11:00 AM-12:00 PM
LLFHL Game Ice
2019-2020
Rep
Intermediate AA (Kevin Greco)
T (1-1)
12:00 PM
vs. Durham West Lightning
2019-2020
Rep
Midget (U18) B (Chris Plummer)
5:00 PM-6:00 PM
Practice
2019-2020
Rep
Novice (U9) B
5:00 PM-6:00 PM
Practice with Midget AA
2019-2020
Rep
PeeWee (U13) A (Marty Savoy)
5:00 PM-6:00 PM
Practice
23242526272829
2019-2020
Rep
Atom (U11) AA (Chris Douridas)
5:00 PM-6:00 PM
Practice
2019-2020
Rep
Novice (U9) B
5:00 PM-6:00 PM
Practice
2019-2020
Rep
Atom (U11) AA (Chris Douridas)
6:00 PM-7:00 PM
Practice
2019-2020
Rep
PeeWee (U13) A (Marty Savoy)
7:00 PM-8:00 PM
Practice
2019-2020
Rep
Bantam (U15) BB (John Brown)
L (1-3)
8:00 PM
vs. Oakville Hornets
[OWOak1250HOME]
2019-2020
Rep
PeeWee (U13) BB (Josh Flippance)
5:00 PM-6:00 PM
Practice
2019-2020
Rep
Midget (U18) AA (Dana Weistra)
6:00 PM-7:30 PM
Practice
2019-2020
Rep
Intermediate AA (Kevin Greco)
7:30 PM-9:00 PM
Practice
2019-2020
ATO
Atom (U11) House 1 - Orange & Atom (U11) House 2 - Silver
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
2019-2020
ATO
Atom (U11) House 3 - Yellow & Atom (U11) House 4 - White
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Rep
Novice (U9) B
L (1-6)
4:00 PM
vs. Mississauga Hurricanes
2019-2020
Rep
Atom (U11) AA (Chris Douridas)
L (0-1)
5:00 PM
vs. Stoney Creek Sabres
2019-2020
Rep
Midget (U18) B (Chris Plummer)
6:30 PM-8:00 PM
Practice
Mar 01Mar 02Mar 03Mar 04Mar 05Mar 06Mar 07
2019-2020
Rep
Novice (U9) B
W (1-0)
11:00 AM
vs. Flamborough Falcons
2019-2020
Rep
Atom (U11) A (Michael Burton)
5:00 PM-6:00 PM
Practice
2019-2020
Rep
Novice (U9) B
5:00 PM-6:00 PM
Practice
2019-2020
Rep
Atom (U11) A (Michael Burton)
6:00 PM-7:00 PM
Practice
2019-2020
Rep
Atom (U11) BB (Craig Valiquette)
7:00 PM-8:00 PM
Practice
2019-2020
Rep
Bantam (U15) BB (John Brown)
8:00 PM
vs. Oakville Hornets
[OWOak1256HOME]
2019-2020
Rep
PeeWee (U13) A (Marty Savoy)
5:00 PM-6:00 PM
Practice
2019-2020
Rep
Bantam (U15) A (Dave Lafleur)
6:00 PM
vs. Oakville Hornets
[OWOakHOME]
2019-2020
Rep
Intermediate AA (Kevin Greco)
7:30 PM-9:00 PM
Practice
2019-2020
ATO
Atom (U11) House 5 - Red & Atom (U11) House 6 - Purple
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
2019-2020
ATO
Atom (U11) House 1 - Orange & Atom (U11) House 2 - Silver
6:00 PM-7:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Rep
Intermediate AA (Kevin Greco)
L (1-5)
7:30 PM
vs. Southwest Wildcats
[R1G3]
2019-2020
Rep
Novice (U9) B
W (3-2)
4:00 PM
vs. St. Catharines Brock JR Badgers
2019-2020
Rep
Atom (U11) A (Michael Burton)
L (0-3)
5:00 PM
vs. Etobicoke Dolphins
2019-2020
DS
PeeWee (U13) DS
6:00 PM-7:00 PM
Practice
2019-2020
Rep
Intermediate AA (Kevin Greco)
W (3-2)
7:00 PM
vs. Southwest Wildcats
[R1G4]
Printed from bghc.ca on Friday, May 29, 2020 at 4:39 PM