Appleby Ice Centre-Pad 2, Venues (Burlington Girls Hockey Club)

PrintVenue Calendar
<< PrevOctober, 2019Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Sep 22Sep 23Sep 24Sep 25Sep 26Sep 27Sep 28
2019-2020
ATO
Atom (U11) House 1 - Orange & Atom (U11) House 2 - Silver
5:30 PM-6:30 PM
Shared Practice
2019-2020
Rep
Atom (U11) A (Michael Burton)
T (2-2)
6:30 PM
vs. St. Catharines Brock JR Badgers
2019-2020
Rep
PeeWee (U13) AA (Vanessa Dupuis)
7:30 PM-9:00 PM
Practice
2019-2020
Rep
Midget (U18) A (Stephen Day)
9:00 PM-10:30 PM
Practice
2019-2020
Rep
Atom (U11) AA (Chris Douridas)
5:30 PM-6:30 PM
Practice
2019-2020
Rep
Midget (U18) B (Chris Plummer)
6:30 PM-7:30 PM
Practice
2019-2020
Rep
Bantam (U15) AA (Dallas Gray)
7:30 PM-9:00 PM
Practice
2019-2020
Rep
Midget (U18) AA (Dana Weistra)
9:00 PM-10:30 PM
Practice
2019-2020
PW
PeeWee (U13) House 4 - Blue
(0-3)
8:30 AM
vs. PW - PeeWee (U13) House 6 - White
2019-2020
PW
PeeWee (U13) House 5 - Purple
(1-0)
9:30 AM
vs. PW - PeeWee (U13) House 3 - Red
2019-2020
PW
PeeWee (U13) House 2 - Orange
(5-0)
10:30 AM
vs. PW - PeeWee (U13) House 1 - Black
2019-2020
NOV
Novice (U9) House 4 - Wine Red
11:30 AM
vs. NOV - Novice (U9) House 3 - Light Blue
2019-2020
NOV
Novice (U9) House 1 - Green
12:30 PM
vs. NOV - Novice (U9) House 2 - White
2019-2020
Rep
Bantam (U15) BB (John Brown)
L (1-2)
1:30 PM
vs. Oakville Hornets
2019-2020
Rep
Bantam (U15) A (Dave Lafleur)
L (3-8)
2:30 PM
vs. Cambridge Roadrunners
2019-2020
Rep
Atom (U11) BB (Craig Valiquette)
4:00 PM-5:30 PM
Practice
2019-2020
Rep
Midget (U18) AA (Dana Weistra)
5:30 PM-7:00 PM
Practice
2019-2020
Rep
Midget (U18) A (Stephen Day)
7:00 PM-8:30 PM
Practice
2019-2020
Rep
Midget (U18) B (Chris Plummer)
W (2-0)
8:30 PM
vs. Oakville Hornets
Sep 29Sep 300102030405
2019-2020
Rep
Atom (U11) BB (Craig Valiquette)
5:30 PM-7:00 PM
Practice
2019-2020
Rep
Bantam (U15) A (Dave Lafleur)
L (1-4)
7:00 PM
vs. St. Catharines Brock JR Badgers
2019-2020
MID
Midget (U18) House 4 - Red
(2-2)
8:30 PM
vs. MID - Midget (U18) House 3 - Orange
2019-2020
MID
Midget (U18) House 6 - Blue
(1-1)
9:30 PM
vs. MID - Midget (U18) House 1 - Black
2019-2020
Rep
PeeWee (U13) AA (Vanessa Dupuis)
5:30 PM-6:30 PM
Practice
2019-2020
Rep
Bantam (U15) AA (Dallas Gray)
6:30 PM-8:00 PM
Practice
2019-2020
Rep
Midget (U18) AA (Dana Weistra)
8:00 PM-9:30 PM
Practice
2019-2020
Rep
Midget (U18) B (Chris Plummer)
9:30 PM-10:30 PM
Practice
2019-2020
PW
PeeWee (U13) House 2 - Orange
(3-0)
8:30 AM
vs. PW - PeeWee (U13) House 6 - White
2019-2020
PW
PeeWee (U13) House 5 - Purple
(2-2)
9:30 AM
vs. PW - PeeWee (U13) House 1 - Black
2019-2020
PW
PeeWee (U13) House 3 - Red
(0-2)
10:30 AM
vs. PW - PeeWee (U13) House 4 - Blue
2019-2020
BAN
Bantam (U15) House 2 - Black
11:30 AM
vs. BAN - Bantam (U15) House 5 - White
2019-2020
BAN
Bantam (U15) House 4 - Orange
(2-1)
12:30 PM
vs. BAN - Bantam (U15) House 3 - Red
2019-2020
BAN
Bantam (U15) House 6 - Blue
(4-1)
1:30 PM
vs. BAN - Bantam (U15) House 1 - Green
2019-2020
ATO
Atom (U11) House 6 - Purple
(3-0)
2:30 PM
vs. ATO - Atom (U11) House 5 - Red
2019-2020
ATO
Atom (U11) House 4 - White
(1-5)
3:30 PM
vs. ATO - Atom (U11) House 2 - Silver
2019-2020
ATO
Atom (U11) House 3 - Yellow
(0-2)
4:30 PM
vs. ATO - Atom (U11) House 1 - Orange
2019-2020
NOV
Novice (U9) House 1 - Green
5:30 PM
vs. NOV - Novice (U9) House 4 - Wine Red
2019-2020
NOV
Novice (U9) House 2 - White
6:30 PM
vs. NOV - Novice (U9) House 3 - Light Blue
06070809101112
2019-2020
Rep
Atom (U11) AA (Chris Douridas)
5:30 PM-7:00 PM
Practice
2019-2020
Rep
Bantam (U15) A (Dave Lafleur)
7:00 PM-8:30 PM
Practice
2019-2020
MID
Midget (U18) House 5 - Purple
(3-2)
8:30 PM
vs. MID - Midget (U18) House 4 - Red
2019-2020
MID
Midget (U18) House 1 - Black
9:30 PM
vs. MID - Midget (U18) House 2 - White
2019-2020
Rep
Bantam (U15) AA (Dallas Gray)
5:30 PM-6:30 PM
Practice
2019-2020
Rep
PeeWee (U13) AA (Vanessa Dupuis)
6:30 PM-8:00 PM
Practice
2019-2020
Rep
Midget (U18) A (Stephen Day)
8:00 PM-9:30 PM
Practice
2019-2020
Rep
Midget (U18) B (Chris Plummer)
L (1-2)
9:30 PM
vs. Flamborough Falcons
13141516171819
2019-2020
Rep
Atom (U11) A (Michael Burton)
5:30 PM-7:00 PM
Practice
2019-2020
Rep
Bantam (U15) A (Dave Lafleur)
7:00 PM-8:30 PM
Practice
2019-2020
MID
Midget (U18) House 3 - Orange
(2-1)
8:30 PM
vs. MID - Midget (U18) House 1 - Black
2019-2020
MID
Midget (U18) House 5 - Purple
(4-3)
9:30 PM
vs. MID - Midget (U18) House 6 - Blue
2019-2020
Rep
Atom (U11) BB (Craig Valiquette)
5:30 PM-6:30 PM
Practice
2019-2020
Rep
Bantam (U15) AA (Dallas Gray)
6:30 PM-8:00 PM
Practice
2019-2020
Rep
Midget (U18) AA (Dana Weistra)
8:00 PM-9:30 PM
Practice
2019-2020
Rep
Midget (U18) B (Chris Plummer)
9:30 PM-10:30 PM
Practice
2019-2020
PW
PeeWee (U13) House 4 - Blue
(2-5)
8:30 AM
vs. PW - PeeWee (U13) House 5 - Purple
2019-2020
PW
PeeWee (U13) House 3 - Red
(2-2)
9:30 AM
vs. PW - PeeWee (U13) House 2 - Orange
2019-2020
PW
PeeWee (U13) House 1 - Black
(2-4)
10:30 AM
vs. PW - PeeWee (U13) House 6 - White
2019-2020
BAN
Bantam (U15) House 1 - Green
(1-1)
11:30 AM
vs. BAN - Bantam (U15) House 4 - Orange
2019-2020
BAN
Bantam (U15) House 6 - Blue
(3-4)
12:30 PM
vs. BAN - Bantam (U15) House 2 - Black
2019-2020
BAN
Bantam (U15) House 3 - Red
(1-1)
1:30 PM
vs. BAN - Bantam (U15) House 5 - White
2019-2020
Rep
Bantam (U15) AA (Dallas Gray)
2:30 PM
vs. Hamilton Hawks
2019-2020
Rep
Midget (U18) A (Stephen Day)
L (2-5)
4:00 PM
vs. Hamilton Hawks
2019-2020
Rep
Bantam (U15) A (Dave Lafleur)
W (3-1)
5:30 PM
vs. St. Catharines Brock JR Badgers
2019-2020
Rep
Bantam (U15) BB (John Brown)
T (2-2)
7:30 PM
vs. Ancaster Avalanche
[5060]
2019-2020
BAN
Bantam (U15) House 4 - Orange
8:30 PM-9:30 PM
Practice
20212223242526
2019-2020
Rep
Atom (U11) BB (Craig Valiquette)
5:30 PM-7:00 PM
Practice
2019-2020
Rep
PeeWee (U13) AA (Vanessa Dupuis)
7:00 PM-8:30 PM
Practice
2019-2020
MID
Midget (U18) House 1 - Black
(0-2)
8:30 PM
vs. MID - Midget (U18) House 6 - Blue
2019-2020
MID
Midget (U18) House 5 - Purple
(2-1)
9:30 PM
vs. MID - Midget (U18) House 2 - White
2019-2020
Rep
Bantam (U15) AA (Dallas Gray)
5:30 PM-6:30 PM
Practice
2019-2020
Rep
Bantam (U15) A (Dave Lafleur)
6:30 PM-8:00 PM
Practice
2019-2020
Rep
Midget (U18) A (Stephen Day)
8:00 PM-9:30 PM
Practice
2019-2020
Rep
Midget (U18) B (Chris Plummer)
9:30 PM-10:30 PM
Practice
2019-2020
PW
PeeWee (U13) House 3 - Red
(1-2)
8:30 AM
vs. PW - PeeWee (U13) House 1 - Black
2019-2020
PW
PeeWee (U13) House 6 - White
(2-4)
9:30 AM
vs. PW - PeeWee (U13) House 5 - Purple
2019-2020
PW
PeeWee (U13) House 4 - Blue
(0-1)
10:30 AM
vs. PW - PeeWee (U13) House 2 - Orange
2019-2020
BAN
Bantam (U15) House 6 - Blue
(5-2)
11:30 AM
vs. BAN - Bantam (U15) House 3 - Red
2019-2020
BAN
Bantam (U15) House 5 - White
(2-1)
12:30 PM
vs. BAN - Bantam (U15) House 4 - Orange
2019-2020
BAN
Bantam (U15) House 1 - Green
(2-2)
1:30 PM
vs. BAN - Bantam (U15) House 2 - Black
2019-2020
Rep
Novice (U9) B
2:30 PM
vs. Hamilton Hawks
2019-2020
Rep
Atom (U11) AA (Chris Douridas)
3:30 PM-4:30 PM
Practice
2019-2020
Rep
Atom (U11) BB (Craig Valiquette)
L (1-3)
4:30 PM
vs. Grand River Mustangs
2019-2020
Rep
PeeWee (U13) A (Marty Savoy)
L (1-3)
5:30 PM
vs. Niagara Rapids
2019-2020
Rep
PeeWee (U13) BB (Josh Flippance)
6:30 PM
vs. Amherst Knights
2019-2020
Rep
Bantam (U15) BB (John Brown)
L (1-2)
7:30 PM
vs. Norfolk Hericanes
2728293031Nov 01Nov 02
2019-2020
Rep
Atom (U11) AA (Chris Douridas)
5:30 PM-7:00 PM
Practice
2019-2020
Rep
Bantam (U15) A (Dave Lafleur)
7:00 PM-8:30 PM
Practice
2019-2020
MID
Midget (U18) House 5 - Purple
(2-1)
8:30 PM
vs. MID - Midget (U18) House 3 - Orange
2019-2020
MID
Midget (U18) House 1 - Black
9:30 PM
vs. MID - Midget (U18) House 4 - Red
2019-2020
PW
PeeWee (U13) House 5 - Purple
(1-2)
8:30 AM
vs. PW - PeeWee (U13) House 2 - Orange
2019-2020
PW
PeeWee (U13) House 1 - Black
(4-0)
9:30 AM
vs. PW - PeeWee (U13) House 4 - Blue
2019-2020
PW
PeeWee (U13) House 6 - White
T (3-3)
10:30 AM
vs. Ancaster Avalanche
2019-2020
BAN
Bantam (U15) House 4 - Orange
(3-2)
11:30 AM
vs. BAN - Bantam (U15) House 2 - Black
2019-2020
BAN
Bantam (U15) House 3 - Red
(0-2)
12:30 PM
vs. BAN - Bantam (U15) House 1 - Green
2019-2020
BAN
Bantam (U15) House 5 - White
(1-3)
1:30 PM
vs. BAN - Bantam (U15) House 6 - Blue
2019-2020
Rep
PeeWee (U13) AA (Vanessa Dupuis)
2:30 PM
vs. Guelph JR. Gryphons
2019-2020
Rep
Bantam (U15) A (Dave Lafleur)
T (1-1)
4:00 PM
vs. Ancaster Avalanche
2019-2020
Rep
Midget (U18) B (Chris Plummer)
W (1-0)
5:30 PM
vs. Cambridge Roadrunners
2019-2020
Rep
Midget (U18) AA (Dana Weistra)
L (1-3)
6:30 PM
vs. St. Catharines Brock JR Badgers
Nov 03Nov 04Nov 05Nov 06Nov 07Nov 08Nov 09
2019-2020
Rep
Atom (U11) A (Michael Burton)
5:30 PM-7:00 PM
Practice
2019-2020
Rep
Bantam (U15) A (Dave Lafleur)
7:00 PM-8:30 PM
Practice
2019-2020
MID
Midget (U18) House 6 - Blue
(5-1)
8:30 PM
vs. MID - Midget (U18) House 5 - Purple
2019-2020
MID
Midget (U18) House 2 - White
9:30 PM
vs. MID - Midget (U18) House 4 - Red
2019-2020
Rep
Bantam (U15) AA (Dallas Gray)
5:30 PM-6:30 PM
Practice
2019-2020
Rep
PeeWee (U13) AA (Vanessa Dupuis)
6:30 PM-8:00 PM
Practice
2019-2020
Rep
Midget (U18) A (Stephen Day)
8:00 PM-9:30 PM
Practice
2019-2020
Rep
Midget (U18) B (Chris Plummer)
9:30 PM-10:30 PM
Practice
2019-2020
PW
PeeWee (U13) House 6 - White
(2-5)
8:30 AM
vs. PW - PeeWee (U13) House 2 - Orange
2019-2020
PW
PeeWee (U13) House 1 - Black
(1-4)
9:30 AM
vs. PW - PeeWee (U13) House 5 - Purple
2019-2020
PW
PeeWee (U13) House 4 - Blue
(5-1)
10:30 AM
vs. PW - PeeWee (U13) House 3 - Red
2019-2020
BAN
Bantam (U15) House 5 - White
(1-2)
11:30 AM
vs. BAN - Bantam (U15) House 1 - Green
2019-2020
BAN
Bantam (U15) House 3 - Red
(3-3)
12:30 PM
vs. BAN - Bantam (U15) House 4 - Orange
2019-2020
BAN
Bantam (U15) House 6 - Blue
(0-5)
1:30 PM
vs. BAN - Bantam (U15) House 2 - Black
2019-2020
Rep
Midget (U18) AA (Dana Weistra)
W (3-0)
2:30 PM
vs. Niagara Rapids
2019-2020
Rep
Bantam (U15) AA (Dallas Gray)
4:00 PM
vs. North Halton Twisters
2019-2020
Rep
Bantam (U15) A (Dave Lafleur)
L (1-3)
5:30 PM
vs. Oakville Hornets
2019-2020
Rep
Midget (U18) A (Stephen Day)
L (0-3)
7:00 PM
vs. Flamborough Falcons
Printed from bghc.ca on Friday, July 10, 2020 at 1:29 AM