Appleby Ice Centre-Pad 2, Venues (Burlington Girls Hockey Club)

PrintVenue Calendar
<< PrevDecember, 2019Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Nov 24Nov 25Nov 26Nov 27Nov 28Nov 29Nov 30
2019-2020
Rep
Bantam (U15) A (Dave Lafleur)
5:30 PM-7:00 PM
Practice
2019-2020
Rep
Bantam (U15) AA (Dallas Gray)
7:00 PM
vs. Oakville Hornets
2019-2020
MID
Midget (U18) House 6 - Blue
(2-0)
8:30 PM
vs. MID - Midget (U18) House 5 - Purple
2019-2020
MID
Midget (U18) House 2 - White
9:30 PM
vs. MID - Midget (U18) House 4 - Red
2019-2020
Rep
PeeWee (U13) AA (Vanessa Dupuis)
5:30 PM-6:30 PM
Practice
2019-2020
Rep
Atom (U11) A (Michael Burton)
6:30 PM-7:30 PM
Practice
2019-2020
Rep
Bantam (U15) BB (John Brown)
7:30 PM-9:00 PM
Practice
2019-2020
Rep
Midget (U18) A (Stephen Day)
9:00 PM-10:30 PM
Practice
2019-2020
PW
PeeWee (U13) House 4 - Blue
(3-2)
8:30 AM
vs. PW - PeeWee (U13) House 1 - Black
2019-2020
PW
PeeWee (U13) House 2 - Orange
(1-2)
9:30 AM
vs. PW - PeeWee (U13) House 5 - Purple
2019-2020
PW
PeeWee (U13) House 6 - White
(1-3)
10:30 AM
vs. PW - PeeWee (U13) House 3 - Red
2019-2020
BAN
Bantam (U15) House 2 - Black
11:30 AM
vs. BAN - Bantam (U15) House 6 - Blue
2019-2020
BAN
Bantam (U15) House 3 - Red
(1-1)
12:30 PM
vs. BAN - Bantam (U15) House 4 - Orange
2019-2020
BAN
Bantam (U15) House 1 - Green
(2-2)
1:30 PM
vs. BAN - Bantam (U15) House 5 - White
2019-2020
Rep
PeeWee (U13) A (Marty Savoy)
W (2-1)
2:30 PM
vs. Etobicoke Dolphins
2019-2020
Rep
PeeWee (U13) AA (Vanessa Dupuis)
3:30 PM
vs. Stratford Aces
2019-2020
PW
PeeWee (U13) House 5 - Purple
(4-4)
5:30 PM
vs. PW - PeeWee (U13) House 4 - Blue
2019-2020
PW
PeeWee (U13) House 2 - Orange
(1-1)
6:30 PM
vs. PW - PeeWee (U13) House 1 - Black
2019-2020
BAN
Bantam (U15) House 5 - White
(0-4)
7:30 PM
vs. BAN - Bantam (U15) House 2 - Black
2019-2020
BAN
Bantam (U15) House 6 - Blue
(1-4)
8:30 PM
vs. BAN - Bantam (U15) House 3 - Red
01020304050607
2019-2020
Rep
Atom (U11) BB (Craig Valiquette)
5:30 PM-7:00 PM
Practice
2019-2020
Rep
Bantam (U15) A (Dave Lafleur)
7:00 PM-8:30 PM
Practice
2019-2020
MID
Midget (U18) House 3 - Orange
(3-1)
8:30 PM
vs. MID - Midget (U18) House 4 - Red
2019-2020
MID
Midget (U18) House 6 - Blue
(2-0)
9:30 PM
vs. MID - Midget (U18) House 1 - Black
2019-2020
Rep
Bantam (U15) AA (Dallas Gray)
5:30 PM-6:30 PM
Practice
2019-2020
Rep
PeeWee (U13) AA (Vanessa Dupuis)
6:30 PM-8:00 PM
Practice
2019-2020
Rep
Midget (U18) A (Stephen Day)
8:00 PM-9:30 PM
Practice
2019-2020
Rep
Midget (U18) B (Chris Plummer)
9:30 PM-10:30 PM
Practice
2019-2020
ATO
Atom (U11) House 3 - Yellow
(1-0)
8:30 AM
vs. ATO - Atom (U11) House 4 - White
2019-2020
ATO
Atom (U11) House 1 - Orange
(5-0)
9:30 AM
vs. ATO - Atom (U11) House 6 - Purple
2019-2020
PW
PeeWee (U13) House 2 - Orange
(1-0)
10:30 AM
vs. PW - PeeWee (U13) House 3 - Red
2019-2020
PW
PeeWee (U13) House 1 - Black
(3-2)
11:30 AM
vs. PW - PeeWee (U13) House 6 - White
2019-2020
BAN
Bantam (U15) House 5 - White
(4-2)
12:30 PM
vs. BAN - Bantam (U15) House 4 - Orange
2019-2020
BAN
Bantam (U15) House 6 - Blue
1:30 PM
vs. Mississauga Hurricanes
2019-2020
Rep
PeeWee (U13) A (Marty Savoy)
T (2-2)
2:30 PM
vs. Niagara Rapids
2019-2020
BAN
Bantam (U15) House 6 - Blue
(0-3)
3:30 PM
vs. BAN - Bantam (U15) House 4 - Orange
2019-2020
Rep
Bantam (U15) AA (Dallas Gray)
4:30 PM
vs. Mississauga Hurricanes
08091011121314
2019-2020
Rep
Atom (U11) AA (Chris Douridas)
5:30 PM-7:00 PM
Practice
2019-2020
Rep
Midget (U18) A (Stephen Day)
7:00 PM-8:30 PM
Practice
2019-2020
MID
Midget (U18) House 5 - Purple
8:30 PM
vs. MID - Midget (U18) House 1 - Black
2019-2020
MID
Midget (U18) House 3 - Orange
9:30 PM
vs. MID - Midget (U18) House 2 - White
2019-2020
Rep
PeeWee (U13) AA (Vanessa Dupuis)
5:30 PM-7:00 PM
Practice
2019-2020
Rep
Bantam (U15) AA (Dallas Gray)
7:00 PM
vs. Mississauga Hurricanes
2019-2020
Rep
Midget (U18) AA (Dana Weistra)
8:30 PM-9:30 PM
Practice
2019-2020
Rep
Midget (U18) B (Chris Plummer)
L (1-2)
9:30 PM
vs. Brantford Ice Cats
2019-2020
PW
PeeWee (U13) House 1 - Black
(2-1)
8:30 AM
vs. PW - PeeWee (U13) House 4 - Blue
2019-2020
PW
PeeWee (U13) House 3 - Red
(3-3)
9:30 AM
vs. PW - PeeWee (U13) House 6 - White
2019-2020
PW
PeeWee (U13) House 5 - Purple
(1-2)
10:30 AM
vs. PW - PeeWee (U13) House 2 - Orange
2019-2020
BAN
Bantam (U15) House 1 - Green
(1-2)
11:30 AM
vs. BAN - Bantam (U15) House 3 - Red
2019-2020
BAN
Bantam (U15) House 5 - White
(2-2)
12:30 PM
vs. BAN - Bantam (U15) House 6 - Blue
2019-2020
BAN
Bantam (U15) House 2 - Black
(1-2)
1:30 PM
vs. BAN - Bantam (U15) House 4 - Orange
2019-2020
Rep
Midget (U18) B (Chris Plummer)
W (3-1)
2:30 PM
vs. Hamilton Hawks
2019-2020
Rep
Midget (U18) AA (Dana Weistra)
L (0-3)
3:30 PM
vs. Flamborough Falcons
2019-2020
Rep
Bantam (U15) AA (Dallas Gray)
5:00 PM-6:30 PM
Practice
2019-2020
Rep
Bantam (U15) BB (John Brown)
6:30 PM-7:30 PM
Practice
2019-2020
BAN
Bantam (U15) House 5 - White
(4-2)
7:30 PM
vs. BAN - Bantam (U15) House 3 - Red
2019-2020
BAN
Bantam (U15) House 1 - Green
(2-3)
8:30 PM
vs. BAN - Bantam (U15) House 6 - Blue
15161718192021
2019-2020
Rep
Atom (U11) A (Michael Burton)
5:30 PM-7:00 PM
Practice
2019-2020
Rep
Bantam (U15) A (Dave Lafleur)
7:00 PM-8:30 PM
Practice
2019-2020
MID
Midget (U18) House 4 - Red
(1-6)
8:30 PM
vs. MID - Midget (U18) House 2 - White
2019-2020
MID
Midget (U18) House 1 - Black
9:30 PM
vs. MID - Midget (U18) House 3 - Orange
2019-2020
Rep
Atom (U11) BB (Craig Valiquette)
5:30 PM-6:30 PM
Practice
2019-2020
Rep
PeeWee (U13) AA (Vanessa Dupuis)
6:30 PM
vs. Stoney Creek Sabres
2019-2020
Rep
Midget (U18) A (Stephen Day)
L (0-3)
8:00 PM
vs. Flamborough Falcons
2019-2020
Rep
Midget (U18) B (Chris Plummer)
9:30 PM-10:30 PM
Practice
2019-2020
PW
PeeWee (U13) House 3 - Red
(0-0)
8:30 AM
vs. PW - PeeWee (U13) House 5 - Purple
2019-2020
PW
PeeWee (U13) House 6 - White
(1-0)
9:30 AM
vs. PW - PeeWee (U13) House 1 - Black
2019-2020
PW
PeeWee (U13) House 2 - Orange
(1-5)
10:30 AM
vs. PW - PeeWee (U13) House 4 - Blue
2019-2020
BAN
Bantam (U15) House 2 - Black
(1-1)
11:30 AM
vs. BAN - Bantam (U15) House 3 - Red
2019-2020
BAN
Bantam (U15) House 6 - Blue
(3-2)
12:30 PM
vs. BAN - Bantam (U15) House 5 - White
2019-2020
BAN
Bantam (U15) House 4 - Orange
(3-1)
1:30 PM
vs. BAN - Bantam (U15) House 1 - Green
2019-2020
Rep
Midget (U18) AA (Dana Weistra)
L (0-3)
2:30 PM
vs. Mississauga Hurricanes
2019-2020
Rep
Midget (U18) A (Stephen Day)
W (1-0)
4:00 PM
vs. Niagara Rapids
2019-2020
Rep
Midget (U18) B (Chris Plummer)
W (4-0)
5:30 PM
vs. North Halton Twisters
22232425262728
293031Jan 01Jan 02Jan 03Jan 04
2019-2020
Rep
Bantam (U15) AA (Dallas Gray)
5:30 PM-7:00 PM
Practice
2019-2020
Rep
PeeWee (U13) AA (Vanessa Dupuis)
7:00 PM-8:30 PM
Practice
2019-2020
Rep
Midget (U18) A (Stephen Day)
8:30 PM-9:30 PM
Practice
2019-2020
Rep
Midget (U18) B (Chris Plummer)
9:30 PM-10:30 PM
Practice
2019-2020
PW
PeeWee (U13) House 2 - Orange
(1-4)
8:30 AM
vs. PW - PeeWee (U13) House 3 - Red
2019-2020
PW
PeeWee (U13) House 6 - White
(3-2)
9:30 AM
vs. PW - PeeWee (U13) House 4 - Blue
2019-2020
PW
PeeWee (U13) House 5 - Purple
(2-0)
10:30 AM
vs. PW - PeeWee (U13) House 1 - Black
2019-2020
BAN
Bantam (U15) House 4 - Orange
(1-3)
11:30 AM
vs. BAN - Bantam (U15) House 5 - White
2019-2020
BAN
Bantam (U15) House 1 - Green
(0-1)
12:30 PM
vs. BAN - Bantam (U15) House 2 - Black
2019-2020
BAN
Bantam (U15) House 3 - Red
(1-3)
1:30 PM
vs. BAN - Bantam (U15) House 6 - Blue
2019-2020
Rep
Atom (U11) A (Michael Burton)
W (4-1)
2:30 PM
vs. Oakville Hornets
2019-2020
Rep
Bantam (U15) BB (John Brown)
3:30 PM-4:30 PM
Practice
2019-2020
Rep
Bantam (U15) AA (Dallas Gray)
4:30 PM-5:30 PM
Practice
2019-2020
BAN
Bantam (U15) House 1 - Green
(2-6)
5:30 PM
vs. BAN - Bantam (U15) House 4 - Orange
Jan 05Jan 06Jan 07Jan 08Jan 09Jan 10Jan 11
2019-2020
Rep
Atom (U11) A (Michael Burton)
5:30 PM-7:00 PM
Practice
2019-2020
Rep
Bantam (U15) A (Dave Lafleur)
L (1-2)
7:00 PM
vs. Hamilton Hawks
2019-2020
MID
Midget (U18) House 6 - Blue
(0-3)
8:30 PM
vs. MID - Midget (U18) House 1 - Black
2019-2020
MID
Midget (U18) House 5 - Purple
(2-4)
9:30 PM
vs. MID - Midget (U18) House 2 - White
2019-2020
Rep
PeeWee (U13) AA (Vanessa Dupuis)
5:30 PM-6:30 PM
Practice
2019-2020
Rep
Bantam (U15) AA (Dallas Gray)
6:30 PM-8:00 PM
Practice
2019-2020
Rep
Midget (U18) AA (Dana Weistra)
8:00 PM-9:30 PM
Practice
2019-2020
Rep
Midget (U18) B (Chris Plummer)
9:30 PM-10:30 PM
Practice
Printed from bghc.ca on Monday, August 3, 2020 at 5:35 AM