Appleby Ice Centre-Pad 2, Venues (Burlington Girls Hockey Club)

PrintVenue Calendar
<< PrevFebruary, 2020Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Jan 19Jan 20Jan 21Jan 22Jan 23Jan 24Jan 25
2019-2020
Rep
Atom (U11) AA (Chris Douridas)
5:30 PM-7:00 PM
Practice
2019-2020
Rep
Bantam (U15) A (Dave Lafleur)
L (0-1)
7:00 PM
vs. St. Catharines Brock JR Badgers
2019-2020
Rep
PeeWee (U13) AA (Vanessa Dupuis)
5:30 PM-7:00 PM
Practice
2019-2020
Rep
Bantam (U15) AA (Dallas Gray)
7:00 PM
vs. Hamilton Hawks
2019-2020
Rep
Midget (U18) AA (Dana Weistra)
8:30 PM-9:30 PM
Practice
2019-2020
Rep
Midget (U18) B (Chris Plummer)
9:30 PM-10:30 PM
Practice
2019-2020
PW
PeeWee (U13) House 3 - Red
(1-0)
8:30 AM
vs. PW - PeeWee (U13) House 4 - Blue
2019-2020
PW
PeeWee (U13) House 5 - Purple
(2-2)
9:30 AM
vs. PW - PeeWee (U13) House 6 - White
2019-2020
PW
PeeWee (U13) House 1 - Black
(2-3)
10:30 AM
vs. PW - PeeWee (U13) House 2 - Orange
2019-2020
BAN
Bantam (U15) House 6 - Blue
(1-2)
11:30 AM
vs. BAN - Bantam (U15) House 1 - Green
2019-2020
BAN
Bantam (U15) House 3 - Red
(1-5)
12:30 PM
vs. BAN - Bantam (U15) House 5 - White
2019-2020
BAN
Bantam (U15) House 4 - Orange
(6-2)
1:30 PM
vs. BAN - Bantam (U15) House 2 - Black
2019-2020
Rep
Bantam (U15) AA (Dallas Gray)
2:30 PM
vs. Stoney Creek Sabres
2019-2020
Rep
Midget (U18) A (Stephen Day)
L (2-3)
4:00 PM
vs. Oakville Hornets
2019-2020
Rep
Bantam (U15) BB (John Brown)
W (1-0)
5:30 PM
vs. Mississauga Hurricanes
2019-2020
Rep
Bantam (U15) A (Dave Lafleur)
W (4-3)
6:30 PM
vs. Niagara Rapids
2019-2020
Rep
Midget (U18) B (Chris Plummer)
8:00 PM-9:30 PM
Practice
Jan 26Jan 27Jan 28Jan 29Jan 30Jan 3101
2019-2020
Rep
Atom (U11) A (Michael Burton)
5:30 PM-7:00 PM
Practice
2019-2020
Rep
PeeWee (U13) AA (Vanessa Dupuis)
7:00 PM-8:30 PM
Practice
2019-2020
MID
Midget (U18) House 6 - Blue
(0-3)
8:30 PM
vs. MID - Midget (U18) House 5 - Purple
2019-2020
MID
Midget (U18) House 3 - Orange
(3-1)
9:30 PM
vs. MID - Midget (U18) House 4 - Red
2019-2020
Rep
Bantam (U15) AA (Dallas Gray)
5:30 PM-6:30 PM
Practice
2019-2020
Rep
Bantam (U15) A (Dave Lafleur)
6:30 PM-8:00 PM
Practice
2019-2020
Rep
Midget (U18) A (Stephen Day)
8:00 PM-9:30 PM
Practice
2019-2020
Rep
Midget (U18) B (Chris Plummer)
9:30 PM-10:30 PM
Practice
2019-2020
PW
PeeWee (U13) House 2 - Orange
(6-0)
8:30 AM
vs. PW - PeeWee (U13) House 1 - Black
2019-2020
PW
PeeWee (U13) House 4 - Blue
(1-1)
9:30 AM
vs. PW - PeeWee (U13) House 6 - White
2019-2020
PW
PeeWee (U13) House 5 - Purple
(3-2)
10:30 AM
vs. PW - PeeWee (U13) House 3 - Red
2019-2020
BAN
Bantam (U15) House 6 - Blue
(0-3)
11:30 AM
vs. BAN - Bantam (U15) House 2 - Black
2019-2020
BAN
Bantam (U15) House 3 - Red
(1-2)
12:30 PM
vs. BAN - Bantam (U15) House 4 - Orange
2019-2020
BAN
Bantam (U15) House 1 - Green
(2-4)
1:30 PM
vs. BAN - Bantam (U15) House 5 - White
2019-2020
Rep
Midget (U18) B (Chris Plummer)
(1-3)
2:30 PM
vs. Rep - Bantam (U15) A (Dave Lafleur)
2019-2020
Rep
Midget (U18) B (Chris Plummer) & Bantam (U15) A (Dave Lafleur)
4:00 PM-5:00 PM
Shared Practice
2019-2020
Rep
Midget (U18) A (Stephen Day)
5:00 PM-6:30 PM
Practice
02030405060708
2019-2020
Rep
PeeWee (U13) A (Marty Savoy)
5:30 PM-6:30 PM
Practice
2019-2020
Rep
Bantam (U15) AA (Dallas Gray)
6:30 PM-7:30 PM
Practice
2019-2020
Rep
Bantam (U15) A (Dave Lafleur)
7:30 PM-9:00 PM
Practice
2019-2020
Rep
Midget (U18) A (Stephen Day)
W (1-0)
9:00 PM
vs. Oakville Hornets
[OWOak1252HOME]
2019-2020
Rep
Midget (U18) B (Chris Plummer)
T (1-1)
9:30 PM
vs. Oakville Hornets
[OWOakHOME]
2019-2020
BAN
Bantam (U15) House 5 - White
(4-3)
1:30 PM
vs. BAN - Bantam (U15) House 3 - Red
2019-2020
BAN
Bantam (U15) House 1 - Green
2:30 PM
vs. BAN - Bantam (U15) House 6 - Blue
2019-2020
Rep
PeeWee (U13) BB (Josh Flippance)
3:30 PM
vs. Brantford Ice Cats
[LLR1G2]
2019-2020
Rep
Atom (U11) AA (Chris Douridas)
W (3-1)
4:30 PM
vs. Oakville Hornets
[LLR1G1]
2019-2020
Rep
Atom (U11) BB (Craig Valiquette)
5:30 PM-6:30 PM
LLFHL Game Ice
2019-2020
Rep
Bantam (U15) AA (Dallas Gray)
6:30 PM-8:00 PM
Practice
09101112131415
2019-2020
Rep
Atom (U11) AA (Chris Douridas)
5:30 PM-7:00 PM
Practice
2019-2020
Rep
Midget (U18) A (Stephen Day)
L (1-3)
7:00 PM
vs. Mississauga Hurricanes
[LLR1G2]
2019-2020
MID
Midget (U18) House 3 - Orange
(7-0)
8:30 PM
vs. MID - Midget (U18) House 6 - Blue
2019-2020
MID
Midget (U18) House 1 - Black
(3-1)
9:30 PM
vs. MID - Midget (U18) House 5 - Purple
2019-2020
Rep
PeeWee (U13) AA (Vanessa Dupuis)
5:30 PM-7:00 PM
Practice
2019-2020
Rep
Bantam (U15) AA (Dallas Gray)
7:00 PM
vs. Buffalo Regals
[LLR1G1]
2019-2020
Rep
Midget (U18) B (Chris Plummer)
8:30 PM
vs. Cambridge Roadrunners
[LLR1G2]
2019-2020
Rep
Midget (U18) A (Stephen Day)
9:30 PM-10:30 PM
Practice
2019-2020
PW
PeeWee (U13) House 1 - Black
(2-0)
8:30 AM
vs. PW - PeeWee (U13) House 5 - Purple
2019-2020
PW
PeeWee (U13) House 2 - Orange
(5-1)
9:30 AM
vs. PW - PeeWee (U13) House 4 - Blue
2019-2020
PW
PeeWee (U13) House 3 - Red
(1-4)
10:30 AM
vs. PW - PeeWee (U13) House 6 - White
2019-2020
BAN
Bantam (U15) House 2 - Black
11:30 AM
vs. BAN - Bantam (U15) House 5 - White
2019-2020
BAN
Bantam (U15) House 1 - Green
(2-0)
12:30 PM
vs. BAN - Bantam (U15) House 3 - Red
2019-2020
BAN
Bantam (U15) House 6 - Blue
(1-5)
1:30 PM
vs. BAN - Bantam (U15) House 4 - Orange
2019-2020
Rep
Atom (U11) A (Michael Burton)
W (1-0)
2:30 PM
vs. Oakville Hornets
[OWOakG1]
2019-2020
Rep
Bantam (U15) A (Dave Lafleur)
3:30 PM-5:00 PM
Practice
2019-2020
Rep
Midget (U18) A (Stephen Day)
5:00 PM-6:30 PM
Practice
2019-2020
Rep
Atom (U11) AA (Chris Douridas)
6:30 PM-8:00 PM
Practice
16171819202122
2019-2020
Rep
Atom (U11) A (Michael Burton)
5:30 PM-6:30 PM
REP Development
2019-2020
Rep
Atom (U11) BB (Craig Valiquette)
6:30 PM-7:30 PM
Practice
2019-2020
Rep
Atom (U11) AA (Chris Douridas)
7:30 PM-8:30 PM
Practice
2019-2020
Rep
Bantam (U15) BB (John Brown)
L (0-3)
8:30 PM
vs. Mississauga Hurricanes
[OWMiss5870HOME]
2019-2020
Rep
Midget (U18) B (Chris Plummer)
9:30 PM
vs. Flamborough Falcons
[LLR2G1]
2019-2020
Rep
PeeWee (U13) AA (Vanessa Dupuis)
5:30 PM-6:30 PM
Practice
2019-2020
Rep
Bantam (U15) AA (Dallas Gray)
6:30 PM-8:00 PM
Practice
2019-2020
Rep
Intermediate AA (Kevin Greco)
8:00 PM-9:30 PM
Practice
2019-2020
Rep
Bantam (U15) A (Dave Lafleur)
9:30 PM-10:30 PM
Practice
2019-2020
PW
PeeWee (U13) House 4 - Blue
(1-2)
8:30 AM
vs. PW - PeeWee (U13) House 5 - Purple
2019-2020
PW
PeeWee (U13) House 3 - Red
(3-4)
9:30 AM
vs. PW - PeeWee (U13) House 1 - Black
2019-2020
PW
PeeWee (U13) House 6 - White
(0-2)
10:30 AM
vs. PW - PeeWee (U13) House 2 - Orange
2019-2020
BAN
Bantam (U15) House 4 - Orange
(3-1)
11:30 AM
vs. BAN - Bantam (U15) House 5 - White
2019-2020
BAN
Bantam (U15) House 2 - Black
(1-3)
12:30 PM
vs. BAN - Bantam (U15) House 1 - Green
2019-2020
BAN
Bantam (U15) House 3 - Red
(0-1)
1:30 PM
vs. BAN - Bantam (U15) House 6 - Blue
2019-2020
Rep
Atom (U11) A (Michael Burton)
2:30 PM-3:30 PM
Practice
2019-2020
Rep
Atom (U11) BB (Craig Valiquette)
T (2-2)
3:30 PM
vs. Oakville Hornets
[OWOakHOME]
2019-2020
Rep
Midget (U18) AA (Dana Weistra)
4:30 PM
vs. Mississauga Hurricanes
[OwMissHOME]
2019-2020
Rep
Bantam (U15) AA (Dallas Gray)
6:00 PM
vs. Oakville Hornets
[OWOakHOME]
2019-2020
BAN
Bantam (U15) House 2 - Black
(4-1)
7:30 PM
vs. BAN - Bantam (U15) House 5 - White
2019-2020
DS
Bantam (U15) DS
8:30 PM-9:30 PM
Practice
23242526272829
2019-2020
Rep
Atom (U11) BB (Craig Valiquette)
5:30 PM-7:00 PM
Practice
2019-2020
Rep
Bantam (U15) AA (Dallas Gray)
7:00 PM
vs. North Halton Twisters
[LLR2G2]
2019-2020
MID
Midget (U18) House 5 - Purple
(3-2)
8:30 PM
vs. MID - Midget (U18) House 3 - Orange
2019-2020
MID
Midget (U18) House 2 - White
(1-1)
9:30 PM
vs. MID - Midget (U18) House 6 - Blue
2019-2020
Rep
Bantam (U15) A (Dave Lafleur)
5:30 PM-6:30 PM
Practice
2019-2020
Rep
PeeWee (U13) AA (Vanessa Dupuis)
6:30 PM-8:00 PM
Practice
2019-2020
Rep
Midget (U18) A (Stephen Day)
T (0-0)
8:00 PM
vs. Mississauga Hurricanes
[OWMiss5881HOME]
2019-2020
Rep
Midget (U18) B (Chris Plummer)
9:30 PM
vs. Flamborough Falcons
[LLR2G3]
2019-2020
PW
PeeWee (U13) House 2 - Orange
(0-0)
8:30 AM
vs. PW - PeeWee (U13) House 3 - Red
2019-2020
PW
PeeWee (U13) House 5 - Purple
(4-1)
9:30 AM
vs. PW - PeeWee (U13) House 6 - White
2019-2020
PW
PeeWee (U13) House 1 - Black
(2-5)
10:30 AM
vs. PW - PeeWee (U13) House 4 - Blue
2019-2020
BAN
Bantam (U15) House 3 - Red
11:30 AM
vs. Mississauga Hurricanes
2019-2020
BAN
Bantam (U15) House 1 - Green
(3-2)
12:30 PM
vs. BAN - Bantam (U15) House 6 - Blue
2019-2020
BAN
Bantam (U15) House 4 - Orange
(0-1)
1:30 PM
vs. BAN - Bantam (U15) House 2 - Black
2019-2020
Rep
Midget (U18) A (Stephen Day)
T (0-0)
2:30 PM
vs. Flamborough Falcons
[LLR2G2]
2019-2020
Rep
Midget (U18) AA (Dana Weistra)
4:00 PM
vs. Oakville Hornets
[OWOakAWAY]
2019-2020
Rep
PeeWee (U13) A (Marty Savoy)
5:30 PM-6:30 PM
Practice
2019-2020
Rep
PeeWee (U13) BB (Josh Flippance)
6:30 PM-7:30 PM
Practice
2019-2020
Rep
Bantam (U15) BB (John Brown)
7:30 PM-8:30 PM
Practice
Mar 01Mar 02Mar 03Mar 04Mar 05Mar 06Mar 07
2019-2020
Rep
Atom (U11) AA (Chris Douridas)
5:30 PM-7:00 PM
Practice
2019-2020
Rep
Midget (U18) A (Stephen Day)
W (3-0)
7:00 PM
vs. Oakville Hornets
[OWOak1259HOME]
2019-2020
MID
Midget (U18) House 2 - White
(3-0)
8:30 PM
vs. MID - Midget (U18) House 4 - Red
2019-2020
MID
Midget (U18) House 5 - Purple
(0-3)
9:30 PM
vs. MID - Midget (U18) House 1 - Black
2019-2020
Rep
PeeWee (U13) AA (Vanessa Dupuis)
5:30 PM-7:00 PM
Practice
2019-2020
Rep
Bantam (U15) AA (Dallas Gray)
7:00 PM-8:30 PM
Practice
2019-2020
Rep
Midget (U18) AA (Dana Weistra)
8:30 PM-9:30 PM
Practice
2019-2020
Rep
Midget (U18) B (Chris Plummer)
9:30 PM
vs. Mississauga Hurricanes
[OWMissHOME]
2019-2020
PW
PeeWee (U13) House 3 - Red
(0-4)
8:30 AM
vs. PW - PeeWee (U13) House 1 - Black
2019-2020
PW
PeeWee (U13) House 5 - Purple
(3-4)
9:30 AM
vs. PW - PeeWee (U13) House 2 - Orange
2019-2020
PW
PeeWee (U13) House 4 - Blue
10:30 AM
vs. PW - PeeWee (U13) House 6 - White
2019-2020
BAN
Bantam (U15) House 4 - Orange
(4-1)
11:30 AM
vs. BAN - Bantam (U15) House 1 - Green
2019-2020
BAN
Bantam (U15) House 5 - White
(5-1)
12:30 PM
vs. BAN - Bantam (U15) House 6 - Blue
2019-2020
BAN
Bantam (U15) House 2 - Black
(0-1)
1:30 PM
vs. BAN - Bantam (U15) House 3 - Red
2019-2020
Rep
Atom (U11) AA (Chris Douridas)
T (1-1)
2:30 PM
vs. Waterloo Ravens
[LLR2G2]
2019-2020
Rep
PeeWee (U13) A (Marty Savoy)
L (1-2)
3:30 PM
vs. Mississauga Hurricanes
[OWMissHOME]
2019-2020
Rep
Midget (U18) B (Chris Plummer)
4:30 PM
vs. Oakville Hornets
[LLR3G2]
2019-2020
Rep
Bantam (U15) A (Dave Lafleur)
6:00 PM
vs. Mississauga Hurricanes
[OWMissHOME]
Printed from bghc.ca on Friday, June 5, 2020 at 9:29 AM