Appleby Ice Centre-Pad 2, Venues (Burlington Girls Hockey Club)

PrintVenue Calendar
<< PrevNovember, 2019Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Oct 20Oct 21Oct 22Oct 23Oct 24Oct 25Oct 26
Rep
Atom BB (Craig Valiquette)
5:30 PM-7:00 PM
Practice
Rep
PeeWee AA (Vanessa Dupuis)
7:00 PM-8:30 PM
Practice
MID
Midget House 1 - Black
(0-2)
8:30 PM
vs. MID - Midget House 6 - Blue
MID
Midget House 5 - Purple
(2-1)
9:30 PM
vs. MID - Midget House 2 - White
Rep
Bantam AA (Dallas Gray)
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Rep
Bantam A (Dave Lafleur)
6:30 PM-8:00 PM
Practice
Rep
Midget A (Stephen Day)
8:00 PM-9:30 PM
Practice
Rep
Midget B (Chris Plummer)
9:30 PM-10:30 PM
Practice
PW
PeeWee House 3 - Red
(1-2)
8:30 AM
vs. PW - PeeWee House 1 - Black
PW
PeeWee House 6 - White
(2-4)
9:30 AM
vs. PW - PeeWee House 5 - Purple
PW
PeeWee House 4 - Blue
(0-1)
10:30 AM
vs. PW - PeeWee House 2 - Orange
BAN
Bantam House 6 - Blue
(5-2)
11:30 AM
vs. BAN - Bantam House 3 - Red
BAN
Bantam House 5 - White
(2-1)
12:30 PM
vs. BAN - Bantam House 4 - Orange
BAN
Bantam House 1 - Green
(2-2)
1:30 PM
vs. BAN - Bantam House 2 - Black
Rep
Novice B
2:30 PM
vs. Hamilton Hawks
Rep
Atom AA (Chris Douridas)
3:30 PM-4:30 PM
Practice
Rep
Atom BB (Craig Valiquette)
L (1-3)
4:30 PM
vs. Grand River Mustangs
Rep
PeeWee A (Marty Savoy)
L (1-3)
5:30 PM
vs. Niagara Rapids
Rep
PeeWee BB (Josh Flippance)
6:30 PM
vs. Amherst Knights
Rep
Bantam BB (John Brown)
L (1-2)
7:30 PM
vs. Norfolk Hericanes
Oct 27Oct 28Oct 29Oct 30Oct 310102
Rep
Atom AA (Chris Douridas)
5:30 PM-7:00 PM
Practice
Rep
Bantam A (Dave Lafleur)
7:00 PM-8:30 PM
Practice
MID
Midget House 5 - Purple
(2-1)
8:30 PM
vs. MID - Midget House 3 - Orange
MID
Midget House 1 - Black
9:30 PM
vs. MID - Midget House 4 - Red
PW
PeeWee House 5 - Purple
(1-2)
8:30 AM
vs. PW - PeeWee House 2 - Orange
PW
PeeWee House 1 - Black
(4-0)
9:30 AM
vs. PW - PeeWee House 4 - Blue
PW
PeeWee House 6 - White
10:30 AM
vs. Ancaster Avalanche
BAN
Bantam House 4 - Orange
(3-2)
11:30 AM
vs. BAN - Bantam House 2 - Black
BAN
Bantam House 3 - Red
(0-2)
12:30 PM
vs. BAN - Bantam House 1 - Green
BAN
Bantam House 5 - White
(1-3)
1:30 PM
vs. BAN - Bantam House 6 - Blue
Rep
PeeWee AA (Vanessa Dupuis)
2:30 PM
vs. Guelph JR. Gryphons
Rep
Bantam A (Dave Lafleur)
T (1-1)
4:00 PM
vs. Ancaster Avalanche
Rep
Midget B (Chris Plummer)
5:30 PM
vs. Cambridge Roadrunners
Rep
Midget AA (Dana Weistra)
L (1-3)
6:30 PM
vs. St. Catharines Brock JR Badgers
03040506070809
Rep
Atom A (Michael Burton)
5:30 PM-7:00 PM
Practice
Rep
Bantam A (Dave Lafleur)
7:00 PM-8:30 PM
Practice
MID
Midget House 6 - Blue
(5-1)
8:30 PM
vs. MID - Midget House 5 - Purple
MID
Midget House 2 - White
9:30 PM
vs. MID - Midget House 4 - Red
Rep
Bantam AA (Dallas Gray)
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Rep
PeeWee AA (Vanessa Dupuis)
6:30 PM-8:00 PM
Practice
Rep
Midget A (Stephen Day)
8:00 PM-9:30 PM
Practice
Rep
Midget B (Chris Plummer)
9:30 PM-10:30 PM
Practice
PW
PeeWee House 6 - White
8:30 AM
vs. PW - PeeWee House 2 - Orange
PW
PeeWee House 1 - Black
(1-4)
9:30 AM
vs. PW - PeeWee House 5 - Purple
PW
PeeWee House 4 - Blue
(5-1)
10:30 AM
vs. PW - PeeWee House 3 - Red
BAN
Bantam House 5 - White
(1-2)
11:30 AM
vs. BAN - Bantam House 1 - Green
BAN
Bantam House 3 - Red
(3-3)
12:30 PM
vs. BAN - Bantam House 4 - Orange
BAN
Bantam House 6 - Blue
(0-5)
1:30 PM
vs. BAN - Bantam House 2 - Black
Rep
Midget AA (Dana Weistra)
W (3-0)
2:30 PM
vs. Niagara Rapids
Rep
Bantam AA (Dallas Gray)
4:00 PM
vs. North Halton Twisters
Rep
Bantam A (Dave Lafleur)
L (1-3)
5:30 PM
vs. Oakville Hornets
Rep
Midget A (Stephen Day)
L (0-3)
7:00 PM
vs. Flamborough Falcons
10111213141516
Rep
Atom BB (Craig Valiquette)
5:30 PM-7:00 PM
Practice
Rep
Bantam A (Dave Lafleur)
7:00 PM
vs. Stoney Creek Sabres
MID
Midget House 5 - Purple
8:30 PM
vs. MID - Midget House 2 - White
MID
Midget House 4 - Red
9:30 PM
vs. MID - Midget House 3 - Orange
Rep
PeeWee AA (Vanessa Dupuis)
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Rep
Bantam AA (Dallas Gray)
6:30 PM-8:00 PM
Practice
Rep
Midget AA (Dana Weistra)
8:00 PM-9:30 PM
Practice
Rep
Midget B (Chris Plummer)
9:30 PM-10:30 PM
Practice
PW
PeeWee House 4 - Blue
9:30 AM
vs. PW - PeeWee House 2 - Orange
PW
PeeWee House 5 - Purple
10:30 AM
vs. PW - PeeWee House 3 - Red
ATO
Atom House 5 - Red
11:30 AM
vs. ATO - Atom House 2 - Silver
BAN
Bantam House 1 - Green
12:30 PM
vs. Stoney Creek Sabres
BAN
Bantam House 3 - Red
1:30 PM
vs. BAN - Bantam House 2 - Black
Rep
Bantam A (Dave Lafleur)
2:30 PM
vs. Rome Grizzlies
Rep
Midget A (Stephen Day)
4:00 PM
vs. Cambridge Roadrunners
Rep
Bantam BB (John Brown)
5:30 PM
vs. St. Catharines Brock JR Badgers
Rep
Midget AA (Dana Weistra)
6:30 PM
vs. Buffalo Regals
17181920212223
Rep
Atom AA (Chris Douridas)
5:30 PM-7:00 PM
Practice
Rep
Midget AA (Dana Weistra)
7:00 PM-8:30 PM
Practice
MID
Midget House 2 - White
8:30 PM
vs. MID - Midget House 1 - Black
MID
Midget House 3 - Orange
9:30 PM
vs. MID - Midget House 6 - Blue
Rep
Bantam AA (Dallas Gray)
5:30 PM-7:00 PM
Practice
Rep
PeeWee AA (Vanessa Dupuis)
7:00 PM
vs. Guelph JR. Gryphons
Rep
Midget A (Stephen Day)
8:30 PM-9:30 PM
Practice
Rep
Midget B (Chris Plummer)
9:30 PM
vs. Brantford Ice Cats
24252627282930
Rep
Bantam A (Dave Lafleur)
5:30 PM-7:00 PM
Practice
Rep
Bantam AA (Dallas Gray)
7:00 PM
vs. Oakville Hornets
MID
Midget House 6 - Blue
8:30 PM
vs. MID - Midget House 5 - Purple
MID
Midget House 2 - White
9:30 PM
vs. MID - Midget House 4 - Red
Rep
PeeWee AA (Vanessa Dupuis)
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Rep
Atom A (Michael Burton)
6:30 PM-7:30 PM
Practice
Rep
Bantam BB (John Brown)
7:30 PM-9:00 PM
Practice
Rep
Midget A (Stephen Day)
9:00 PM-10:30 PM
Practice
PW
PeeWee House 4 - Blue
8:30 AM
vs. PW - PeeWee House 1 - Black
PW
PeeWee House 2 - Orange
9:30 AM
vs. PW - PeeWee House 5 - Purple
PW
PeeWee House 6 - White
10:30 AM
vs. PW - PeeWee House 3 - Red
BAN
Bantam House 2 - Black
11:30 AM
vs. BAN - Bantam House 6 - Blue
BAN
Bantam House 3 - Red
12:30 PM
vs. BAN - Bantam House 4 - Orange
BAN
Bantam House 1 - Green
1:30 PM
vs. BAN - Bantam House 5 - White
Rep
PeeWee A (Marty Savoy)
2:30 PM
vs. Etobicoke Dolphins
Rep
PeeWee AA (Vanessa Dupuis)
3:30 PM
vs. Stratford Aces
PW
PeeWee House 5 - Purple
5:30 PM
vs. PW - PeeWee House 4 - Blue
PW
PeeWee House 2 - Orange
6:30 PM
vs. PW - PeeWee House 1 - Black
BAN
Bantam House 5 - White
7:30 PM
vs. BAN - Bantam House 2 - Black
BAN
Bantam House 6 - Blue
8:30 PM
vs. BAN - Bantam House 3 - Red
Dec 01Dec 02Dec 03Dec 04Dec 05Dec 06Dec 07
Rep
Atom BB (Craig Valiquette)
5:30 PM-7:00 PM
Practice
Rep
Bantam A (Dave Lafleur)
7:00 PM-8:30 PM
Practice
MID
Midget House 3 - Orange
8:30 PM
vs. MID - Midget House 4 - Red
MID
Midget House 6 - Blue
9:30 PM
vs. MID - Midget House 1 - Black
Rep
Bantam AA (Dallas Gray)
5:30 PM-6:30 PM
Practice
Rep
PeeWee AA (Vanessa Dupuis)
6:30 PM-8:00 PM
Practice
Rep
Midget A (Stephen Day)
8:00 PM-9:30 PM
Practice
Rep
Midget B (Chris Plummer)
9:30 PM-10:30 PM
Practice
ATO
Atom House 3 - Yellow
8:30 AM
vs. ATO - Atom House 4 - White
ATO
Atom House 1 - Orange
9:30 AM
vs. ATO - Atom House 6 - Purple
PW
PeeWee House 2 - Orange
10:30 AM
vs. PW - PeeWee House 3 - Red
PW
PeeWee House 1 - Black
11:30 AM
vs. PW - PeeWee House 6 - White
BAN
Bantam House 5 - White
12:30 PM
vs. BAN - Bantam House 4 - Orange
BAN
Bantam House 6 - Blue
1:30 PM
vs. TBD
Rep
PeeWee A (Marty Savoy)
2:30 PM
vs. Niagara Rapids
BAN
Bantam House 6 - Blue
3:30 PM
vs. BAN - Bantam House 4 - Orange
Rep
Bantam AA (Dallas Gray)
4:30 PM
vs. Mississauga Hurricanes
Social Networking
Follow Us On
Follow Burlington Girls Hockey Club on Twitter
- and -
Visit Burlington Girls Hockey Club on Facebook
- and -
Follow Burlington Girls Hockey Club on Instagram
Quick Links
Manage Subscriptions
Signup to receive email or text messages for the teams you want to follow.
Printed from bghc.ca on Tuesday, November 12, 2019 at 8:54 PM