Representative (Burlington Girls Hockey Club)

LLFHL 2018 Playoffs Information - this is the link to the document from LLFHL on playoff information
Latest News
No news articles have been submitted.
Other Recent Articles
Upcoming Events
Full CalendarSchedule for the Next 5 Days
WednesdayThursdayFridaySaturdaySunday
Rep - PeeWee (U13) BB (Josh Flippance) - Orangeville TigersSweetheart Tournament
Novice (U9) B
5:00 PM-6:00 PM
Practice
Atom (U11) AA (Chris Douridas)
5:30 PM-7:00 PM
Practice
Atom (U11) A (Michael Burton)
6:00 PM
vs. Stoney Creek Sabres
Bantam (U15) A (Dave Lafleur)
7:00 PM
vs. St. Catharines Brock JR Badgers
Atom (U11) BB (Craig Valiquette)
7:00 PM-8:00 PM
Practice
PeeWee (U13) A (Marty Savoy)
7:30 PM
@ Stoney Creek Sabres
Bantam (U15) BB (John Brown)
8:00 PM-9:00 PM
Practice
PeeWee (U13) A (Marty Savoy)
5:00 PM-6:00 PM
Practice
PeeWee (U13) AA (Vanessa Dupuis)
5:30 PM-7:00 PM
Practice
Midget (U18) A (Stephen Day)
6:00 PM-7:30 PM
Practice
Bantam (U15) AA (Dallas Gray)
7:00 PM
vs. Hamilton Hawks
PeeWee (U13) BB (Josh Flippance)
7:00 PM
vs. Brantford Ice Cats
Intermediate AA (Kevin Greco)
7:30 PM-9:00 PM
Practice
Midget (U18) AA (Dana Weistra)
8:30 PM-9:30 PM
Practice
Midget (U18) B (Chris Plummer)
9:30 PM-10:30 PM
Practice
PeeWee (U13) BB (Josh Flippance)
9:00 AM
vs. Grand River Mustangs
Teen Ranch
PeeWee (U13) BB (Josh Flippance)
2:00 PM
@ Mississauga Hurricanes
Teen Ranch
PeeWee (U13) AA (Vanessa Dupuis)
6:30 PM
@ Waterloo Ravens
Atom (U11) AA (Chris Douridas)
9:15 AM
@ Brampton Canadettes
PeeWee (U13) BB (Josh Flippance)
12:00 PM
vs. Clearview IceCats
Novice (U9) B
1:00 PM
@ North Halton Twisters
Bantam (U15) AA (Dallas Gray)
2:30 PM
vs. Stoney Creek Sabres
Intermediate AA (Kevin Greco)
3:30 PM
@ Oakville Hornets
Midget (U18) A (Stephen Day)
4:00 PM
vs. Oakville Hornets
Atom (U11) A (Michael Burton)
4:00 PM
vs. Buffalo Bisons
Atom (U11) BB (Craig Valiquette)
5:00 PM
vs. Haldimand River Cats
Bantam (U15) BB (John Brown)
5:30 PM
vs. Mississauga Hurricanes
Atom (U11) AA (Chris Douridas)
6:00 PM
vs. Brampton Canadettes
Bantam (U15) A (Dave Lafleur)
6:30 PM
vs. Niagara Rapids
PeeWee (U13) A (Marty Savoy)
7:00 PM
vs. Etobicoke Dolphins
Midget (U18) AA (Dana Weistra)
7:00 PM
@ Oakville Hornets
PeeWee (U13) BB (Josh Flippance)
7:00 PM
vs. TBD
Midget (U18) B (Chris Plummer)
8:00 PM-9:30 PM
Practice
Novice (U9) B
9:00 AM
@ Hamilton Hawks
PeeWee (U13) BB (Josh Flippance)
10:30 AM
vs. TBD
Bantam (U15) A (Dave Lafleur)
11:00 AM-12:00 PM
Practice
PeeWee (U13) AA (Vanessa Dupuis)
11:00 AM
vs. Waterloo Ravens
Atom (U11) BB (Craig Valiquette)
12:00 PM
@ St. Catharines Brock JR Badgers
Intermediate AA (Kevin Greco)
12:00 PM-1:00 PM
PEP
Intermediate AA (Kevin Greco)
12:00 PM-2:00 PM
Practice
Midget (U18) A (Stephen Day)
12:30 PM
vs. Stoney Creek Sabres
PeeWee (U13) BB (Josh Flippance)
2:00 PM
vs. TBD
PeeWee (U13) A (Marty Savoy)
3:00 PM
vs. Oakville Hornets
Atom (U11) AA (Chris Douridas)
4:00 PM
vs. Waterloo Ravens
Midget (U18) AA (Dana Weistra)
6:30 PM
@ Brantford Ice Cats
You can use MyCal to combine schedules from multiple teams.
Or, Subscribe to multiple calendars at once.
Looking for a way to combine schedules from multiple teams? Visit www.mycal.ca
Category Record
Upcoming Games
Colours Legend
The following colours are used throughout the site to help display schedule information.
  • Home Regular Season & Playoff
  • Away Regular Season & Playoff
  • Practices & Exhibition Games
  • Tournaments & Tournament Games
Printed from bghc.ca on Wednesday, January 22, 2020 at 6:53 PM