Skyway Arena, Venues, PeeWee (U13) House 2 - Orange, PW (Burlington Girls Hockey Club)

PrintVenue Calendar
<< PrevFebruary, 2020Next >>
SunMonTueWedThuFriSat
Jan 19Jan 20Jan 21Jan 22Jan 23Jan 24Jan 25
Rep
Bantam (U15) BB (John Brown)
7:00 PM-8:30 PM
Practice
Rep
Bantam (U15) AA (Dallas Gray)
8:30 PM-10:00 PM
Practice
Rep
Bantam (U15) A (Dave Lafleur)
5:00 PM-6:00 PM
REP Development
Rep
Atom (U11) A (Michael Burton)
6:00 PM-7:00 PM
REP Development
Rep
Atom (U11) AA (Chris Douridas)
7:00 PM-8:00 PM
REP Development
Rep
PeeWee (U13) A (Marty Savoy)
8:00 PM-9:00 PM
REP Development
IP (U7) (Twice a Week)
IP (U7) (Twice a week) Team 2 - Green & IP (U7) (Twice a week) Team 4 - Navy Blue
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
NOV
Novice (U9) House 4 - Wine Red
1:00 PM
@ NOV - Novice (U9) House 3 - Light Blue
NOV
Novice (U9) House 2 - White
2:00 PM
@ NOV - Novice (U9) House 1 - Green
ATO
Atom (U11) House 6 - Purple
(0-0)
3:00 PM
@ ATO - Atom (U11) House 2 - Silver
ATO
Atom (U11) House 1 - Orange
(2-3)
4:00 PM
@ ATO - Atom (U11) House 5 - Red
ATO
Atom (U11) House 4 - White
(2-0)
5:00 PM
@ ATO - Atom (U11) House 3 - Yellow
BAN
Bantam (U15) House 1 - Green
6:00 PM
@ BAN - Bantam (U15) House 2 - Black
Jan 26Jan 27Jan 28Jan 29Jan 30Jan 3101
Rep
Bantam (U15) BB (John Brown)
7:00 PM-8:30 PM
Practice
Rep
Bantam (U15) AA (Dallas Gray)
8:30 PM-10:00 PM
Practice
Rep
Bantam (U15) BB (John Brown)
5:00 PM-6:00 PM
REP Development
Rep
Novice (U9) B
6:00 PM-7:00 PM
REP Development
Rep
Atom (U11) BB (Craig Valiquette)
7:00 PM-8:00 PM
REP Development
Rep
PeeWee (U13) BB (Josh Flippance)
8:00 PM-9:00 PM
REP Development
IP (U7) (Twice a Week)
IP (U7) (Twice a week) Team 3 - Red & IP (U7) (Twice a week) Team 4 - Navy Blue
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
NOV
Novice (U9) House 4 - Wine Red
1:00 PM
vs. Flamborough Falcons
NOV
Novice (U9) House 2 - White
2:00 PM
@ NOV - Novice (U9) House 3 - Light Blue
ATO
Atom (U11) House 2 - Silver
(1-5)
3:00 PM
@ ATO - Atom (U11) House 4 - White
ATO
Atom (U11) House 5 - Red
(1-1)
4:00 PM
@ ATO - Atom (U11) House 3 - Yellow
ATO
Atom (U11) House 6 - Purple
(2-1)
5:00 PM
vs. Mississauga Hurricanes
SS
Skills School - U9
6:00 PM-7:00 PM
Practice
02030405060708
Rep
Bantam (U15) BB (John Brown)
7:00 PM-8:30 PM
Practice
Rep
Bantam (U15) AA (Dallas Gray)
8:30 PM-10:00 PM
Practice
Rep
Bantam (U15) A (Dave Lafleur) & PeeWee (U13) A (Marty Savoy)
5:00 PM-6:00 PM
Defense Practice
Rep
Atom (U11) AA (Chris Douridas)
6:00 PM-7:00 PM
REP Development
Rep
Atom (U11) BB (Craig Valiquette)
7:00 PM-8:00 PM
REP Development
Rep
PeeWee (U13) A (Marty Savoy) & Bantam (U15) A (Dave Lafleur)
8:00 PM-9:00 PM
Forward Pratice
IP (U7) (Twice a Week)
IP (U7) (Twice a week) Team 3 - Red & IP (U7) (Twice a week) Team 4 - Navy Blue
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
NOV
Novice (U9) House 3 - Light Blue
1:00 PM
@ NOV - Novice (U9) House 1 - Green
NOV
Novice (U9) House 4 - Wine Red
2:00 PM
@ NOV - Novice (U9) House 2 - White
ATO
Atom (U11) House 6 - Purple
(4-1)
3:00 PM
@ ATO - Atom (U11) House 3 - Yellow
ATO
Atom (U11) House 1 - Orange
(5-0)
4:00 PM
@ ATO - Atom (U11) House 4 - White
ATO
Atom (U11) House 5 - Red
5:00 PM
vs. Hamilton Hawks
PW
PeeWee (U13) House 2 - Orange
6:00 PM
vs. Hamilton Hawks
PW
PeeWee (U13) House 4 - Blue
(0-2)
7:00 PM
@ PW - PeeWee (U13) House 3 - Red
PW
PeeWee (U13) House 1 - Black
(1-1)
8:00 PM
@ PW - PeeWee (U13) House 6 - White
09101112131415
Rep
Bantam (U15) BB (John Brown)
7:00 PM-8:30 PM
Practice
Rep
Bantam (U15) AA (Dallas Gray)
8:30 PM-10:00 PM
Practice
Rep
Bantam (U15) BB (John Brown)
5:00 PM-6:00 PM
REP Development
Rep
Novice (U9) B
6:00 PM-7:00 PM
REP Development
Rep
Atom (U11) A (Michael Burton)
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Rep
PeeWee (U13) BB (Josh Flippance)
8:00 PM-9:00 PM
REP Development
IP (U7) (Twice a Week)
IP (U7) (Twice a week) Team 3 - Red & IP (U7) (Twice a week) Team 4 - Navy Blue
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
NOV
Novice (U9) House 1 - Green
1:00 PM
@ NOV - Novice (U9) House 4 - Wine Red
NOV
Novice (U9) House 2 - White
2:00 PM
@ NOV - Novice (U9) House 3 - Light Blue
ATO
Atom (U11) House 3 - Yellow
3:00 PM
@ ATO - Atom (U11) House 1 - Orange
ATO
Atom (U11) House 4 - White
(1-0)
4:00 PM
@ ATO - Atom (U11) House 5 - Red
ATO
Atom (U11) House 6 - Purple
(3-3)
5:00 PM
@ ATO - Atom (U11) House 2 - Silver
16171819202122
Rep
Bantam (U15) A (Dave Lafleur)
5:00 PM-6:00 PM
REP Development
Rep
Atom (U11) BB (Craig Valiquette)
6:00 PM-7:00 PM
REP Development
Rep
Atom (U11) A (Michael Burton)
7:00 PM-8:00 PM
Practice
Rep
PeeWee (U13) A (Marty Savoy)
8:00 PM-9:00 PM
REP Development
IP (U7) (Twice a Week)
IP (U7) (Twice a week) Team 3 - Red & IP (U7) (Twice a week) Team 4 - Navy Blue
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
NOV
Novice (U9) House 2 - White
1:00 PM
vs. Ancaster Avalanche
ATO
Atom (U11) House 4 - White
2:00 PM
@ ATO - Atom (U11) House 3 - Yellow
ATO
Atom (U11) House 5 - Red
3:00 PM
@ ATO - Atom (U11) House 6 - Purple
ATO
Atom (U11) House 2 - Silver
4:00 PM
@ ATO - Atom (U11) House 1 - Orange
23242526272829
Rep
Bantam (U15) AA (Dallas Gray)
7:00 PM-8:30 PM
Practice
Rep
Bantam (U15) BB (John Brown)
5:00 PM-6:00 PM
REP Development
Rep
Novice (U9) B
6:00 PM-7:00 PM
REP Development
Rep
Atom (U11) AA (Chris Douridas)
7:00 PM-8:00 PM
REP Development
Rep
PeeWee (U13) BB (Josh Flippance)
8:00 PM-9:00 PM
REP Development
IP (U7) (Twice a Week)
IP (U7) (Twice a week) Team 3 - Red & IP (U7) (Twice a week) Team 4 - Navy Blue
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
NOV
Novice (U9) House 1 - Green
1:00 PM
@ NOV - Novice (U9) House 2 - White
NOV
Novice (U9) House 3 - Light Blue
2:00 PM
@ NOV - Novice (U9) House 4 - Wine Red
ATO
Atom (U11) House 3 - Yellow
3:00 PM
@ ATO - Atom (U11) House 2 - Silver
ATO
Atom (U11) House 4 - White
4:00 PM
@ ATO - Atom (U11) House 6 - Purple
ATO
Atom (U11) House 1 - Orange
5:00 PM
@ ATO - Atom (U11) House 5 - Red
Mar 01Mar 02Mar 03Mar 04Mar 05Mar 06Mar 07
Rep
Bantam (U15) BB (John Brown)
7:00 PM-8:30 PM
Practice
Rep
Bantam (U15) AA (Dallas Gray)
8:30 PM-10:00 PM
Practice
Rep
Bantam (U15) A (Dave Lafleur)
5:00 PM-6:00 PM
REP Development
Rep
Atom (U11) A (Michael Burton)
6:00 PM-7:00 PM
REP Development
Rep
Atom (U11) AA (Chris Douridas)
7:00 PM-8:00 PM
REP Development
Rep
PeeWee (U13) A (Marty Savoy)
8:00 PM-9:00 PM
REP Development
IP (U7) (Twice a Week)
IP (U7) (Twice a week) Team 3 - Red & IP (U7) (Twice a week) Team 4 - Navy Blue
5:00 PM-6:00 PM
Shared Practice
NOV
Novice (U9) House 3 - Light Blue
1:00 PM
@ NOV - Novice (U9) House 1 - Green
NOV
Novice (U9) House 4 - Wine Red
2:00 PM
@ NOV - Novice (U9) House 2 - White
ATO
Atom (U11) House 6 - Purple
3:00 PM
@ ATO - Atom (U11) House 1 - Orange
ATO
Atom (U11) House 2 - Silver
4:00 PM
@ ATO - Atom (U11) House 5 - Red
ATO
Atom (U11) House 4 - White
5:00 PM
@ ATO - Atom (U11) House 3 - Yellow
SS
Skills School - U9
6:00 PM-7:00 PM
Practice
View Another Team
View Another League
Social Networking
Follow Us On
Follow Burlington Girls Hockey Club on Twitter
- and -
Visit Burlington Girls Hockey Club on Facebook
- and -
Follow Burlington Girls Hockey Club on Instagram
Quick Links
Manage Subscriptions
Signup to receive email or text messages for the teams you want to follow.
Printed from bghc.ca on Tuesday, February 18, 2020 at 6:04 AM